Hoeksche monumenten openen deuren op zaterdag 14 september

Het landelijke thema is ‘Plekken van plezier’
Naar welke monumentale plekken gingen en gaan mensen voor hun plezier? Bezoekers kunnen op eigen gelegenheid de monumenten bekijken of deelnemen aan een rondleiding. Daarnaast worden er ook andere activiteiten georganiseerd. Denk aan een kunstexpositie, een balletvoorstelling, orgelconcerten of een draaimolen voor de kleine kinderen.
Rijd mee langs historische plekken
Gemeente Hoeksche Waard organiseert een bijzondere bustour onder begeleiding van een Hoeksche Waardse landschapgids. De bus maakt tussen 10.00 en 17.15 uur een rondrit over het eiland langs diverse monumenten. Aanmelden kan door een e-mail te sturen naar info@gemeentehw.nl (vol=vol). De kosten bedragen € 10,-.
Kinderen kunnen stempels verzamelen
De stempelkaarten liggen klaar bij elk deelnemend monument. Bij inlevering van een volle kaart (8 stempels) krijgen de kinderen een leuk aandenken.
Het Knipscheer-orgel van de Gereformeerde Kerk in Strijen krijgt een monumentenschildje
Een primeur, want het is het 1e monumentenschildje van gemeente Hoeksche Waard dat Harry van Waveren, wethouder Erfgoed, mag uitreiken. Iedereen is van harte uitgenodigd om de feestelijke uitreiking bij te wonen. Voor deze speciale gelegenheid zal niemand minder dan Cor Ardesch, stadsorganist van Dordrecht en organist van de Grote Kerk in die plaats, een bijzonder concert verzorgen op het 175 jaar oude instrument. Inloop vanaf 14.00 uur, uitreiking en concert van 14.30 tot 15.30 uur.
Kijk voor meer informatie op www.openmonumentendag.nl
Op deze website staan alle monumenten vermeld die meedoen op 14 september, inclusief een uitgebreide beschrijving. Ook eventuele extra activiteiten staan erbij vermeld.